38 SAPPHIRE ST

MELBOURNE, Florida 32904 · Brevard County · Parcel 28 3602-01-A-19

$28 990
Assessed Value
$62 530
Market Value
Annual Tax
$3 990
Taxable Value
Ownership
OwnerJames Benjamin
Mailing Address34 Sapphire ST Melbourne FL 32904
Property Details
Year Built1986
Living Area924 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$35 000
Just (Market) Value$62 530
Assessed Value$28 990
Exemptions-$25 000
Taxable Value$3 990
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2025 $100 11
1 de agosto de 2025 $100 11